امروز دوشنبه, 01 بهمن 1397 - Mon 01 21 2019

منو

جلسه ارتقاء کیفی گندم

  • بازدید: 84

 

به گزارش روابط عمومی شرکت در راستای ارتقاء کیفی گندم بر اساس مصوبه کار گروه خرید تضمینی گندم استان ، کمیته کارشناسی بهبود کیفی گندم با حضور دستگاههای اجرای ذیربط و تشکل های صنفی مرتبط و مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی ، انجمن صنفی کارخانجات آردسازی بنیاد ملی کشاورزان، خانه کشاورز استان ، استانداری ، سازمان صنعت و معدن و تجارت  در محل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 8  در مورخ 97/9/22 تشکیل گردید در این جلسه در خصوص مدیریت مزارع گندمها در مرحله کاشت ، داشت و برداشت  ، مصرف بذور اصلاح شده ، تغذیه گیاهی و سایر موارد تاثیر گذار  در تولید گندم به منظور ارتقاء کیفی گندم استان بحث و تبادل نظر گردید.

بر اساس پیشنهاد این کمیته مقرر گردید تفاهم نامه ای بین بنیاد ملی گندمکاران استان و انجمن صنفی کارخانجات آردسازی استان با هماهنگی سازمان جهاد  کشاورزی و خانه کشاورز  جهت خرید گندم بر مبنای کیفیت از کشاورزان استان منعقد و عملیاتی گردد.

دوره آموزش تخصصی بهبود کیفیت نان برای نانوایان شهرستان هشترود

  • بازدید: 95

دوره آموزش تخصصی بهبود کیفیت نان برای نانوایان شهرستان هشترود روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه مورخه 20  و 21 آذر ماه با هماهنگی اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان هشترود و همکاری اداره غله ، اتحادیه نانوایان و مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان هشترود با حضور تمامی نانوایان شهری و روستایی در محل سالن مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان برگزار گردید .

 در این دوره موضوعات تخصصی مرتبط با بهبود کیفیت نان توسط آقای شهیر مدیر کنترل کیفی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 8 تدریس و بازآموزی شد .

این دوره آموزشی دو روزه برای تعداد 150 نفر از نانوایان برگزار گردید که گواهینامه شرکت در دوره آموزشی برای نانوایان شرکت کننده از سوی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان صادر خواهد شد .

در این دوره آموزشی آقای دکتر انبارته معاون محترم فرمانداری شهرستان هشترود به اهمیت آموزش نانوایان جهت بهبود کیفیت نان تاکید کردند . همچنین آقای عبدیلی ریاست محترم اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان هشترود نیز آماری از تعداد نانوایان و مقدار آرد توزیعی در شهرستان هشترود ارائه دادند .

ادامه مطلب...

گرامی داشت هفته بسیج و هفته وحدت

  • بازدید: 94

 

به مناسبت آغاز هفته بسیج و ولادت باسعادت حضرت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) پایگاه مقاومت شهید بدری با هماهنگی مدیریت محترم شرکت جناب آقای مهندس ابوالحسن زاده برنامه های ذیل  بر گزار گردید

1- تشکیل جلسه شورای پایگاه جهت انجام برناه ها 2- شرکت در برنامه های اعلامی از طرفه هفرمانده محترم حوزه یک کارمندی سپاه عاشورا 3- کوه پیمائی به عون ابن علی جهت تجدید میثاق با شهدای گمنام -4- شرکت در مراسم 5 آذر ( روز بسیج )  5- دیدار مدیر عامل  و  جمعی از معاونین شرکت و اعضای شورا پایگاه با فرمانده حوزه یک کارمندی سپاه عاشورا

ادامه مطلب...

بهسازی و نوسازی نانوایان و ارتقاء تجهیزات پخت

  • بازدید: 155

آقای جدیری رئیس اداره غله شهرستان تبریزافزودند : جهت بهسازی و نوسازی نانوایان و ارتقاء تجهیزات پخت تاکنون از اول مهر ماه لغایت  23 آبان 400 واحد نانوایی در سطح استان آذربایجان شرقی به شعبات بانک سپه معرفی و در حال اخذ تسهیلات کم بهره می باشند

مراسم بزرگداشت اربعین حسینی برگزارشد.

  • بازدید: 151

به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی و جهت بزرگداشت این ایام مراسم  پر فیضی در نماز خانه شرکت  برگزار شد .

 در این جلسه   با حضور  امام محترم جماعت ، مدیر عامل ، فرماندهی و اعضای  پایگاه مقاومت شهید بدری و سایر همکاران برگزار شد وعلاوه بر قرائت زیارت عاشورا ؛ سخنرانی و مداحی  نیز از سوی حجت السلام والمسلمین حاج آقا ذبیحی نیز اجرا شد ودر پایان مراسم  با صرف صبحانه از همکاران پذیرایی گردید که بانی جلسه  ریاست محترم اداره غله شهرستان تبریز  جناب آقای  جدیری بودند.

ادامه مطلب...

543 هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان استان آذربایجانشرقی خریداری شده است .

  • بازدید: 283

اسفندیار ابوالحسن زاده مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 8 با اعلام خبر فوق افزود ، در سالجاری خرید گندم از کشاورزان در قالب خرید تضمینی بوده و قیمت پایه مصوب از قرار هرکیلوگرم بر اساس شاخص های جدول پاکی ( شامل 4% افت مفید و 2% افت غیر مفید ) مبلغ 13000 ریال می باشد و به ازای هر درصد افزایش یا کاهش افت مفید مفید و غیر مفید ، به ترتیب نیم درصد و یک درصد از قیمت پایه کسر و یا به آن اضافه می شود .

وی اضافه نمودند از اواخر خرداد ماه تا کنون مقدار 543 هزار تن گندم به ارزش 719 میلیارد تومان از کشاورزان استان خریداری شده است که مبلغ 322 میلیارد تومان ( 45% ) وجوه کشاورزان به حساب آنان واریز شده است .وی مقدار خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را 600 هزار تن پیش بینی و اعلام کرد ، برای انجام این حجم خرید تمهیدات لازم در 100 مرکز خرید تضمینی شامل سیلوهای ملکی ، بخش خصوصی ، کارخانجان آردسازی و مراکر خرید اتحادیه تعاون روستایی جهت ذخیره سازی پیش بینی شده است و خرید گندم تا نیمه اول شهریور ماه ادامه خواهد داشت .

6 هزار تن دانه روغنی کلزا از کشاورزان استان آذربایجانشرقی خریداری شده است .

  • بازدید: 201

اسفندیار ابوالحسن زاده مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 8 ضمن توضیح اهمیت کشت کلزا افزود ، کلزا سومین گیاه روغنی مهم دنیا شناخته شده است که دارای 25 الی 55 درصد روغن و 18 الی 24 درصد پروتئین و 12 الی 20 درصد پوست است و به دلیل تأثیر آن در بهبود ساختمان خاک ، افزایش مواد آلی و حاصلخیزی خاک ( به دلیل پوسیده شدن سریع بقایا ) ، کاهش جمعیت آفات و کنترل علف های هرز باریک برگ ، افزایش عملکرد در محصول گندم با تناوب زراعی گندم و کلزا ، تأثیر مثبت کنجاله آن در افزایش کمی و کیفی شیر دام ، توسعه صنعت زنبورداری و .... همچنین با توجه به برنامه خود کفایی وزارت جهاد کشاورزی در اسای ترین محصولات غذایی مانند تولید روغن ، توجه بیشتری به توسعه کشت این گیاه با ارزش معطوف شده و آمارها نیز نشان دهنده رشد فزاینده سطح زیر کشت و افزایش متوسط عملکرد کلزا در کل کشور از جمله استان آذربایجانشرقی است .

ادامه مطلب...

تجلیل از همکار ارجمند سرکارخانم لیلاصفری

  • بازدید: 237

 درروزکارمند مورخه ۹۷/۶/۴ ازهمکارارجمند سرکارخانم  لیلاصفری بعنوان کارمند نمونه اداره غله وخدمات بازرگانی میانه توسط فرماندارویژه شهرستان وبخشداران وریاست محترم اداره غله وخدمات بازرگانی میانه تجلیل  بعمل آمد 

خرید دانه روغنی کلزا از کشاورزان در مناطق گرمسیری استان آذربایجان شرقی شروع شد .

  • بازدید: 359

آقای مهندس اسفندیار ابوالحسن زاده مدیر عامل شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه 8 ضمن توضیح اهمیت کشت کلزا افزود : کلزا سومین گیاه روغنی مهم دنیا شناخته شده است که دارای 55-25 درصد روغن و 24-18 درصد پروتئین و 20-12 درصد پوست است و به دلیل تأثیر آن در بهبود ساختمان خاک ، افزایش مواد آلی و حاصلخیزی خاک (به دلیل پوسیده شدن سریع بقایا)، کاهش جمعیت آفات و کنترل علفهای هرز باریک برگ ، افزایش عملکرد در محصول گندم با تناوب زراعی گندم و کلزا، تأثیر مثبت کنجاله آن در افزایش کمی و کیفی شیر دام، توسعه صنعت زنبورداری و و همچنین با توجه به برنامه خودکفایی وزارت جهاد کشاورزی در اساسی ترین محصولات غذایی مانند تولید روغن، توجه بیشتری به توسعه کشت این گیاه با ارزش معطوف شده و آمارها نیز نشان دهنده رشد فزاینده سطح زیر کشت و افزایش متوسط عملکرد کلزا در کل کشور از جمله استان آذربایجان شرقی است.

وی اضافه کرد : در سال جاری خرید کلزا از کشاورزان در قالب خرید تضمینی بوده و قیمت پایه مصوب از قرار هر کیلوگرم بر اساس شاخص های جدول پاکی ( شامل 2% ناخالصی  و 10% رطوبت ) مبلغ 28665 ریال می باشد که به ازای هر درصد ناخالصی و رطوبت کمتر از ارقام مندرج در جدول ، به همان نسبت به وزن محصول دانه روغنی تحویلی تحت عنوان (جایزه پاکی) اضافه و بهای آن محاسبه و پرداخت می گردد . ضمنا به ازای هر درصد ناخالصی و رطوبت بیشتر ، به همان نسبت از وزن دانه روغنی کسر و بهای آن محاسبه و پرداخت می شود .

توضیح این که حداقل و حداکثر ناخالصی مورد قبول به ترتیب 1% و 10% بوده و همچنین حداقل و حداکثر رطوبت مورد قبول نیز به ترتیب 7% و 20% می باشد .

وی مقدار خرید تضمینی کلزا را  8 هزار تن پیش بینی و اعلام کرد : کل خرید محصول کلزا در 5 مرکز و در مناطقی که کشت دانه روغنی کلزا صورت گرفته است ، در حال انجام می باشد .

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت غله و بازرگانی منطقه 8 می باشد